W ostatnim tygodniu września obchodziliśmy V Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole. Aktywnie włączalismy się w ten projekt, bo przyjazna szkoła, w której dba się o dobre samopoczucie wszystkich to nasz priorytet.
Skoncentrowaliśmy się na zajęciach integrujących naszą szkolną społeczność i tych, które wzmacniają więzi międzykulturowe, żeby pokazać, jak łapać balans w życiu, jak inwestować w swoje zdrowie, rozwój osobisty, pasje i zainteresowania pozaszkolne, by oprócz nauki umieć odpoczywać i ciekawie spędzać czas wolny. Uczniowie uczestniczyli w wycieczkach, warsztatach, wykładach i spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Towarzyszył im taniec i muzyka z „Krainy łagodności”. Odbyły się też ważne i poważne lekcje. Ale to wszystko w sympatycznej i przyjaznej atmosferze.
Organizator: pedagog Grażyna Kroczka
Wydarzenia z Tygodnia Szczęścia w Morskiej
1. Jak dbać o siebie, swoje zdrowie i prawidłową relację ze swoim ciałem?
W dniu 24 września uczennice naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w dwóch spotkaniach z p. Aleksandrą Dejewską – Wysogrocką , psycholożką, psychoterapeutką, terapeutką zaburzeń odżywiania, która stworzyła pierwszą na Pomorzu klinikę leczenia tych zaburzeń. W tej klinice stosuje się najnowsze metody terapeutyczne oparte na najbardziej aktualnych badaniach naukowych oraz integracyjne podejście do pacjentów charakterystyczne dla ośrodków zagranicznych.
Pani Aleksandra Dejewska kładzie duży nacisk na edukację żywieniowo – psychologiczną, obala mity i wskazuje skuteczne rozwiązania. Jest osobą bardzo ciepłą, empatyczną, wzbudzającą zaufanie, dlatego zajęcia odbyły się w pełnym poczuciu bezpieczeństwa i atmosferze, która sprzyjała nawet trudnym rozmowom.
Bardzo dziękujemy.
2. Jak wnętrza wpływają na nasze samopoczucie?
O tym jak projektować wnętrza, które wpływają na nas pozytywnie opowiedziała dziś naszym uczniom p. Marta Bączek – projektantka wnętrz i właścicielka gdańskiej pracowni WOW INTERIORS ig: wowinteriors_pl/ fb: wowinteriors.pl
Na spotkaniu rozmawiano o mocy kolorów, roślin i pamiątek z podróży. Szukano nowych sposobów na wprowadzenie sztuki do naszych mieszkań. Dowiedzieliśmy się jak powiększyć małą przestrzeń dobierając odpowiednie meble i jak lepiej ją oświetlić (bez kucia ścian!). Na koniec uczniowie wykonali moodboardy, które opowiadają nie tylko o ich wymarzonych wnętrzach, ale i o nich samych…
Były to zajęcia dla osób, które chcą bardziej świadomie kreować przestrzeń wokół siebie i które lubią nowinki ze świata designu.
Dziękujemy za bardzo inspirujące spotkanie.
3. W ramach wsparcia uczniów z doświadczeniem migracji i umacniania więzi międzykulturowych w naszej szkole, kolejny raz mogliśmy liczyć na pomoc psycholożek z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Gdańsku. Pani Iryna Makulkhina i Rymma Petrenko przeprowadziły kilka spotkań warsztatowych dla uczniów z klas pierwszych, podczas których starały się wesprzeć uczniów w ich trudnej sytuacji życiowej i pokazać jak powinni zadbać o dobre samopoczucie i pozytywne relacje rówieśnicze.